Az ajtó, amelyik benntartja a meleget
Manapság gyakran szóba kerül az energiatakarékosság főleg, ha fűtésről van szó. Márpedig ilyen hűvös októberben égetővé válik a kérdés. Főleg az olyan házakban, ahol valamiért szökik a meleg. Még a fűtési szezon kezdetén gondoskodni kell arról, hogy a kazán megfelelően működjön, ám a rosszul szigetelt nyílászárók továbbra is rontani fogják a fűtés hatásfokát. Ritkán gondolunk arra, hogy egy régi, elöregedett bejárati ajtó is ludas lehet a túlzott gázszámlában.
Persze ne essünk neki akármilyen ajtónak! Győződjünk meg arról, hogy a régi ajtó összeszáradt és a keletkező réseken (főként a díszüveg és a fa találkozásánál) gyakorlatilag átfúj a hideg. Most hétvégén talán még ideális a hőmérséklet a kültéri renováláshoz. Öt fok alatt már nem érdemes nekilátni a festésnek, lakkozásnak, ráadásul a fűtött lakásban mégsem hagyhatjuk órákig nyitva az ajtót. Villámgyors döntéssel és anyagbeszerzéssel vasárnapra egy szép új ajtóval lehetünk gazdagabbak.
Szükséges anyagok és szerszámok
- csiszolópapír
- fatapasz vagy folyékony fa (többféle színben kapható)
- vastag lazúr és ecset
- szilikon tömítő ragasztos (üvegragasztáshoz)
A munka folyamata
1. A fafelületet csiszoljuk le csiszológéppel vagy dörzspapírral. A fában keletkezett réseket repedéseket kenhető fatapasszal (folyékony fával) tömjük be. Miután megszáradt, újra csiszoljuk le, hogy a felület sima legyen.
2. A csiszolt fafelületet fessük le vastaglazúrral (fára való festékfajta) egy rétegben, majd finoman csiszoljuk vissza, és vigyünk fel még egy réteget.
3. Az egyik legfontosabb feladat az üveg és fa találkozásánál a rések megszüntetése. Ehhez szilikonos tömítőanyagot kell benyomnunk a résekbe, amely 1 nap alatt megszárad.
4. A végeredmény új és jól szigetelt ajtó.
Kommentek